Wtajemniczeni w Coinbase inwestują prawie 5 miliardów dolarów w akcje COIN wkrótce po wejściu na giełdę

Po wydaniu nakazu pozostania „skoncentrowanym na misji”, menedżerom Coinbase udało się zbić fortunę.

Raporty z działalności poufnych dotyczące akcji COIN Coinbase wskazują, że wielu wczesnych inwestorów i dyrektorów sprzedało miliardy w kapitale wkrótce po bezpośrednim wejściu na giełdę COIN

Podczas gdy dokumenty początkowo wskazywały, że wielu dyrektorów sprzedało wysoki procent swoich udziałów w firmie, przedstawiciel Coinbase powiedział Cointelegraph, że sprzedawcy utrzymują silną pozycję właścicielską.

Dane z Capital Market Laboratories i potwierdzone przez zgłoszenia na stronie Coinbase Investor Relations pokazują, że w piątkowym zamknięciu sprzedano łącznie 12 965 079 akcji o wartości ponad 4,6 miliarda dolarów, po 344,38 dolarów za akcję COIN.

Godne uwagi transakcje obejmują CFO Coinbase, Alesię Haas, sprzedającą około 255,500 akcji po cenie 388,73 USD (chociaż jej formularz 4 stwierdza, że ​​zachowuje opcje), podczas gdy dyrektor generalny Brian Armstrong sprzedał 749 999 akcji w trzech transakcjach po różnych cenach, uzyskując w sumie 291827966 USD.

Zgodnie z ujawnieniem w Formularzu 4, po sprzedaży Armstrong zachowuje 300 001 akcji o wartości ponad 1 miliarda dolarów. W zgłoszeniu poprzedzającym bezpośrednie notowanie podano jednak, że posiadał 36 851 833 akcji, co oznacza, że ​​sprzedał nieco ponad 2% swoich udziałów w firmie.

Dane Capital Market Laboratories nie wskazywały, że dyrektorzy lub osoby mające dostęp do informacji poufnych kupili dodatkowe akcje, a jedynie sprzedali. Sprzedaż można również zobaczyć na ekranie przesiewowym SEC Form 4 firmy OpenInsider .

Przedstawiciel Coinbase powiedział Cointelegraph, że te usługi raportowania nie przedstawiają dokładnie procentowego udziału w kapitale każdego dyrektora, a sprzedaż stanowi tylko ułamek własności wykonawczej i poufnej.

Raporty wywołały kpiny i zabawę w mediach społecznościowych, a wielu obserwatorów porównuje sprzedaż do klasycznego „pompowania i zrzucania”, w którym osoby z wewnątrz i członkowie zespołu wrzucają tokeny do płynności detalicznej wkrótce po notowaniu.

Podczas gdy wcześni inwestorzy i dyrektorzy chcieli zarobić, jest przynajmniej garstka głównych nabywców. Zarządzająca funduszami hedgingowymi Cathie Wood stawia duży zakład na giełdzie, kupując akcje o wartości ponad 350 milionów dolarów za trzy różne ETF Ark .

Podobnie, wielu pracowników Coinbase ma teraz udziały w firmie, ponieważ 1700 pracowników Coinbase otrzymało 100 udziałów każdy w ramach „podziękowania” od firmy

Na początku tego roku Coinbase był uwikłany w szereg negatywnych nagłówków dotyczących sposobu, w jaki dyrektor generalny Brian Armstrong podchodził do nowej polityki, która ograniczała koncentrację na kwestiach politycznych i społecznych w pracy. Armstrong nalegał, aby firma pozostała „skoncentrowana na misji”, a misja firmy obejmuje cel, jakim jest stanie się „wiodącą globalną marką pomagającą ludziom konwertować cyfrową walutę na lokalną walutę”.